מתלבטים בבחירת מעבדה לשחזור מידע? בואו ונעזור לכם

Table of Contents

המידע שלנו הוא בעל ערך רב עבורנו ומכיל קבצים יקרים, כגון: תמונות, וידאו, מסמכים חשובים וכו'. חשוב מאוד לבחור בבעל מקצוע הנכון שבידיו נפקיד את התקן האחסון שלנו הזקוק לשחזור מידע.

ראשית נסביר בקצרה על מושג שחזור המידע. שחזור מידע הוא תהליך נפוץ מאוד אשר מטרתו החזרת קבצי מידע מהתקני אחסון שונים אשר מסיבות מסוימות לא ניתן לגשת אליהם ולהשתמש בהם יותר. אז איך המידע בעצם "נעלם" אתם שואלים? להעלמות המידע אחראיות שתי סוגי משפחות של כשלים: כשלים מכאניים (פיסיים) וכשלים לוגיים. כשלים מכאניים יכולים להיות בגין נזקים פיסיים להתקן האחסון, כגון: רטיבות, שריפה, קצר חשמלי, לחות, אבק, נפילה וזעזוע, ועוד. כך למשל, בדיסק קשיח HDD, ישנו כשל מוכר הקרוי "קריסת ראשים". כשל פיסי זה נוצר בעת קריסתם אחד על השני של ראשי הקריאה והכתיבה האחראים לצריבת וקריאת המידע מהדיסק המתכתי של הכונן הקשיח. במקרה זה, יהיה צורך בחילוץ המידע מן הדיסק הקשיח והחזרת היכולת להשתמש במידע שהיה אגור על הדיסק. משפחת הכשלים השנייה בגינם נצטרך בשחזור מידע שורה בקשרים לוגיים., הכוללים בעיות תוכנה בעיקר כגון: כשל במערכות קבצים, וירוס לרבות וירוס כופר, מחיקת קבצים וביצוע פירמוט בשוגג או בזדון על-ידי המשתמש ועוד.

טיפ ראשון: גשו למעבדה המתמחה בשירותי שחזור מידע

כאשר אתם צריכים לשחזר התקן אחסון, מומלץ כי תבחרו במעבדה לשחזור מידע אשר יש לה נסיון רב בתחום ויודעת לשחזר מידע באופן מקצועי עם אחוזי הצלחה רבים.

מעבדה המתמחה בשחזור מידע מסוגלת להתמודד עם אתגרי שחזור מידע מסובכים ויודעת לשחזר מידע מכלל ההתקנים, כגון: שחזור מידע מכוננים קשיחים HDD, שחזור מידע מכונני SSD, שחזור מידע מכרטיסי זכרון SD, שחזור מידע מדיסק און קי, USB Flash Drive)), שחזור מידע ממערכים גדולים כמו שרתים ומערכי RAID.

בחרו במעבדת שחזור מידע וותיקה בעלת המלצות רבות עם טכנאים מקצועיים, וכך תהיו בטוחים שאתם מפקידים את המידע היקר לכם בידיים טובות.

מעבדת שחזור מידע

טיפ שני: בחרו במעבדת שחזור מידע המשתמשת באמצעים חדשניים ומתקדמים

גם אם מדובר בתקלה פיזית שיש לפרק את התקן האחסון לחלקים וגם אם מדובר בתקלה לוגית שיש לטפל בתוכנה בלבד, צריך שמעבדת שחזור המידע תהיה בקדמת הטכנולוגיה בכל מה שקשור לכלים שהיא משתמשת.

בתקלות מכאניות, יש לוודא שהמעבדה עובדת בתא נקי/חדר נקי כי מדובר בפירוק והרכבה של רכיבים אלקטרוניים הדורש רמת נקיון מירבית. בנוסף, למעבדה מומחית לשחזור מידע דרושים כלי עבודה מתקדמים לתיקון בלוחות אלקטרוניים עדינים הדורשים מקצעיות רבה.

בתקלות לוגיות, המעבדה לשחזור מידע צריכה להשתמש בתוכנות המתקדמות ביותר שקיימות לביצוע שחזורים מהתקני אחסון שונים.

טיפ שלישי: בטחון המידע שלכם קודם לכל

וודאו עם מעבדת שחזור המידע את התקנון שלהם לגבי שמירת פרטיות המידע שלכם. פרטיות המידע היא סוגייה רגישה ויש להבטיח שמעבדת שחזור המידע שלכם תתחייב לשמור על המידע שלכם שלא יגיע לידיים הלא נכונות. אם אתם שולחים מחליפים התקן אחסון יש לדאוג שמעבדת שחזור המידע תשמיד לחלוטין את המידע שלכם שהיה על אותו התקן אחסון.