תיקוני מחשבי PC

Table of Contents

יש לכם מחשב PC הדורש תיקון? המאמר הזה הוא בשבילכם

מחשב PC הוא מחשב נייח וראשי התיבות שלו אומרים  Personal Compute. המחשב האישי הראשון הוצג בשנות השבעים ומערכת ההפעלה הנפוצה ביותר למחשבים אישיים היא חלונות של מייקרוסופט.

ריכזנו עבורכם מספר תקלות אפשריות העלולות להופיע בעת עבודה עם מחשבי :PC

המחשב לא נדלק

מחשב PC  שלפתע פתאום שווק ולא נדלק סביר לניח שחווה בעיה באספקת חשמל. בדקו כי המחשב מחובר לנקודת חשמל ואם הוא לא עובד, נסו לחבר לאותו שקע מחשב אחר כדי לאשש כי הבעיה היא לא בנקודת החשמל.

המסך של הPC  שחור

המחשב דולק אבל המסך שחור, יכולה להיות בעיה בחיבור של המסך למחשב. ראשית, בדקו אם מסך המחשב מחובר בעצמו לנקודת חשמל והחיבור בין המסך למחשב הוא נכון.

מערכת ההפעלה לא עולה

אם אתם חווים בעיות במערכת ההפעלה, כנראה שצריך להסיר את ההתקנה ולעשות שחזור מידע ולהתקינה מחדש.

המסך נתקע

סיבות אפשריות לתקיעות של מחשב וקיפאון של מסך הן: זכרון RAM  נמוך, קבצים פגומים או ווירוס. נסו להפעיל את המחשב מחדש אך אתם מסתכנים באיבוד מסמכים שלא שמרתם (לכן רצוי לעשות שמירה אוטומטית). לחצו לחיצה ארוכה על כפתור ההדלקה עד המחשב כבה. כעת הדליקו את המחשב מחדש ובדקו אם המחשב נתקע שוב. אם הבעיה חוזרת גשו למעבדת מחשבים.

מחשב ה PC איטי

אם המחשב שלכם עובד באופן איטי מהרגיל יכול להיות שהעמסתם עליו יותר מידע והזכרון מלא. נסו למחוק קבצים לא רצויים ולפנות מקום מן הדיסק הקשיח. סיבה נוספת למחשב איטי יכולה להיות בגין חסימת מאווררים ויכול להיות שהם סתומים מאבק וגורמים לכל מהערכת להתחמם ולעבוד באיטיות. נסו לשואב את המאווררים בעדינות ואם אתם חושבים כי נכנס אבק בפנים אתם יכולים לגשת למעבדת מחשבים מומלצת.

המחשב חם

בהמשך לתקלה הקודמת, מחשב חם יכול להיות בגלל בעייה באוורור, ויכול להוביל לאיטיות בעבודה. יכול להיות כי המאוורים מלוכלכים או שפשוט חדלו לעבוד. כבו את המחשב ותנו להתקרר ובמקביל בדקו את המאווררים.

אינטרנט איטי

בעייה במהירות האינטרנט יכולה להיות בעקבות רוחב הפס מספק האינטרנט שלכם אך יכולה גם להיות אתם שומרים יוצר מידי קוקיז. נסו לנקות קוקיז ובדקו אם האינטרנט מגיב טוב יותר.

אם אתם חווים בעיה במחשב הPC שלכם וזקוקים לטכנאי, בררו על מעבדה מומלצת שתוכל לפתור לכם את הבעיה.